O Akcji

Celem akcji jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce lub zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych. W parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas są wypełniane według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci z ubogich rodzin. Poza tym do specjalnych koszy wystawionych w parafiach będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowanych przez wolontariuszy Caritas.

Co zrobić, aby dzieci rozpoczęły rok szkolny z uśmiechem?

Pomóżmy im w zakupie szkolnej wyprawki!
Tornister Pełen Uśmiechów!
W ciągu ostatnich 10 lat akcji Caritas w Polsce
przekazała dzieciom z ubogich rodzin
ponad 170 000
szkolnych wyprawek

Jak pomóc?

W twojej parafii
diecezji

Dokonaj wpłaty caritas

Wyślij SMS

"Tornister"
72052

Koszt SMS 2,46 z VAT

Finał Tornistra Pełnego Uśmiechów

Finał akcji z udziałem artystów i władz Gminy Leżajsk odbędzie się 25 sierpnia w miejscowości Giedlarowa na terenie diecezji przemyskiej.

Na stadionie sportowym w miejscowości Giedlarowa (gmina Leżajsk), który stanie na jeden dzień miastem dzieci. Uroczystość zainauguruje Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Stanisława Jamrozka. Na uczniów podczas finału będą czekać przygotowane specjalnie dla nich przez naszych Ambasadorów wyprawki szkolne. Planowane są również liczne atrakcje dla całych rodzin, a także dla seniorów.

Do zobaczenia!

Program XI finału ogólnopolskiej akcji Caritas

„Tornister Pełen Uśmiechów”

11.00 Msza Święta na stadionie sportowym w Giedlarowej

12.15-12.30 Gra Orkiestra Reprezentacyjna Oddziału Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego, wjeżdżają ułani na koniach (pokaz musztry na koniach)

12.35-12.50 Oficjalne powitanie gości, ewentualne przemówienia

12.50 – 13.15 Występ dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Giedlarowej (pokaz musztry/tor przeszkód)

13.15 -13.30 Występ wokalny Zespołu „Canta Rhei” z Chałupek Dębniańskich (laureaci Międzydiecezjalnego Konkursu Pieśni Religijnej w Księżomierzu)

13.30-13.45 Występ Mistrzów Polski w tańcu boogie woogie z Zespołu „Maraton Boogie” z Giedlarowej

13.45-14.45 Wręczenie dzieciom plecaków

14.45-15.00 Występ solistek z Zespołu Szkół w Giedlarowej

15.00-15.30 Występ Seniorów z Centrum Integracji Społecznej w Przychojcu

15.30-16.30 Interaktywny spektakl teatru z Krakowa (zaangażowanie publiczności w przedstawienie)

16.30 Rozpoczęcie Balu Pokoleń – wybieranie Króla i Królowej balu

16.45-18.00 Wspólna zabawa dzieci i seniorów wraz z wodzirejami

Wydarzenia towarzyszące:
- pokazy wozów i sprzętu strażackiego,
- pokaz udzielania pierwszej pomocy,
- pokazy służb mundurowych (Policja, Straż Ochrony Kolei) oraz pokazy służb medycznych,
- stoiska kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Leżajsk,
- kino sferyczne,
- zjeżdżalnie, trampoliny, itp.
- warsztaty pokoleniowe (plastyczne, rękodzielnicze),
- malowanie twarzy, zabawy animacyjne z chustą klanzy.

RELACJA Z FINAŁU W PRZEMYŚLU 19 SIERPNIA 2018

zdjęcia z finału w Przemyślu

Dołącz do akcji i spakuj tornister

Działania Caritas dla dzieci